تماس جهت مشاوره رایگان : 02122263464


مشاوره رایگان 24 ساعته : 09120884318

a

Facebook

Twitter

کپی رایت 2015 .
تمامی حقوق این سایت متعلق به موسسه حقوقی و مالیاتی کوشا می باشد .

09120884318

مشاوره رایگان 24 ساعته

02122263464

تماس برای مشاوره رایگان

فیسبوک

توئیتر

جستجو
فهرست
 

انواع شرکت در انگلستان (بخش اول)

انواع شرکت در انگلستان (بخش اول)

انواع شرکت در انگلستان

از جمله  مهمترین کارهایی که بهتر است هر برند برای جهانی سازی خود انجام دهد ثبت شرکت در کشور انگلستان است. به همین جهت آشنایی با انواع شرکت در انگلستان امری ضروری است که انواع شرکتها و کارکرد آن ها در چند پست شرح داده می شود.

 شرکت های خصوصی با مسئولیت محدود به سهام PRIVATE COMPANIES LIMITED BY SHARES – LTD

شرکت های خصوصی با مسئولیت محدود به سهام که به اسم شرکت های با مسئولیت محدود نیز شناخته میشوند، از پرطرفدارترین و رایج ترین انواع شرکت در دنیا محسوب میشوند. این شرکتها دارای شخصیت حقوقی مستقل و نیز تمامی حقوق افراد حقیقی هستند. بدین معنا که این شرکتها میتوانند همانند افراد حقیقی تجارت کنند، عقد قرارداد کنند، مالیات بپردازند، از افراد و اشخاص شکایت کنند، ویا از آنها در دادگاه شکایت شود.

مزایای شرکت های خصوصی با مسئولیت محدود

عمده ترین مزیت این شرکتها مسئولیت محدود آنهاست، بدین معنا که اگر اتفاق ناخواسته ای برای شرکت رخ دهد و شرکت از باز پس دادن کل و یا قسمتی از دیون خود ناتوان شود، صرفاً به میزان دارایی شرکت و ارزش سهام آن مکلف به بازپرداخت دیون خواهد بود. از این رو برخی از بانکها برای اعطای وام به شرکتهای با مسئولیت محدود ضمانت شخصی سهامداران شرکت را نیز طلب میکنند.
زمانی که شرکتهای با مسئولیت محدود در اداره ثبت شرکتها ثبت میشوند، اسم شرکت به عنوان بخشی از دارایی آن محسوب گشته و شرکتهای دیگر نمیتوانند تحت آن اسم فعالیت تجاری کنند. همچنین این شرکتها موظفند در انتهای نام خود از حروف اختصار Ltd استفاده کنند و استفاده از دیگر حروف اختصار مانند PLC برای کلیه شرکتهای خصوصی با مسئولیت محدود جرم محسوب میگردد. اما چنانچه شرکتی در ولز ثبت شده باشد میتواند از حروف اختصار Cyf که مخفف Cyfyngedig به معنای مسئولیت محدود، استفاده نماید.
در شرکتهای با مسئولیت محدود میبایست حداقل یک نفر منشی و یک نفر مدیر وجود داشته باشد اما اگر در شرکتی دو نفر مدیر باشند، یکی از آنها میتواند به عنوان منشی نیز انجام وظیفه نماید و مسئولیتهای منشی را متقبل شود. هر کسی از هر ملیتی میتواند مدیر شرکت باشد و هر کسی از هر ملیتی نیز میتواند در انگلستان شرکت ثبت کند و در این زمینه محدودیتی از نظر ملیت افراد در نظر گرفته نشده است. بر خلاف شرکتهای عمومی با مسئولیت محدود (PLC) که در آنها منشی شرکت باید عضو رسمی یکی از انجمنهای منشی‌های انگلستان یا اسکاتلند باشد، در شرکتهای خصوصی با مسئولیت محدود (Ltd) شرایط و ویژگی های خاصی برای منشی یا مدیر شرکت الزامی نیست.
مدیر شرکت میتواند سهامدار آن نیز باشد (که در اکثر موارد چنین است) و بر اساس قوانین، شرکتهای خصوصی میتوانند صرفاً یک نفر سهامدار داشته باشند و تعداد حداکثری نیز برای سهامداران مشخص نشده است.

 شرکتهای خصوصی با مسئولیت محدود به ضمانت Private Companies Limited by Guarantee

این نوع شرکتها عموماً شرکتهایی غیر انتفاعی هستند که با هدف جمع آوری کمکهای مادی و معنوی برای اهداف انسان دوستانه یا خدا پسندانه ثبت میشوند. در این گونه شرکتها معمولاً افرادی به عنوان سهامدار و نیز سرمایه سهمی وجود ندارد، بلکه اعضای شرکت که اغلب افرادی سرشناس و صاحب نام هستند، ضمانت میکنند که در زمان انحلال شرکت مبلغ اندکی را پرداخت نمایند.

شرکتهای با مسئولیت محدود به ضمانت هیچگونه سودی از محل انجام معاملات تجاری به اعضای خود پرداخت نمیکنند اگرچه قانون آنها را از این کار منع نکرده است، اما چنانچه این نوع شرکتها مبادرت به پرداخت سود به اعضای شرکت کنند، آنوقت نمیتوانند از مزایای مربوط به شرکتهای خیریه بهره‌ مند شوند.

در پست های بعد به ادامه این مطلب اشاره می شود.

موسسه حقوقی و مالیاتی کوشا، به همراه کادری مجرب و تیمی کارآزموده گره گشای امور مالیاتی و حقوقی شما خواهد بود.

انواع شرکت در انگلستان

جهت کسب اطلاعات بیشتر فرم مقابل را پر کنید و یا از طریق راه های زیر

 با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

۰۲۱-۲۲۲۶۳۴۶۴

info@kosharegister.com

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید