تماس جهت مشاوره رایگان : 02122263464


مشاوره رایگان 24 ساعته : 09120884318

a

Facebook

Twitter

کپی رایت 2015 .
تمامی حقوق این سایت متعلق به موسسه حقوقی و مالیاتی کوشا می باشد .

09120884318

مشاوره رایگان 24 ساعته

02122263464

تماس برای مشاوره رایگان

فیسبوک

توئیتر

جستجو
فهرست
 

انواع شرکت در انگلستان (بخش دوم)

انواع شرکت در انگلستان (بخش دوم)

انواع شرکت در انگلستان

در بخش اول مطلب انواع شرکت در انگلستان در مورد تعدادی از انواع شرکت ها در کشور انگلستان توضیحاتی ارائه شد. شماری دیگر از انواع شرکت درکشور انگلستان در این پست توضیح داده می شوند.

انواع شرکت در انگلستان

شرکتهای خصوصی با مسئولیت نامحدود  Private Unlimited Companies

شرکتهای خصوصی با مسئولیت نامحدود توسط بازرگانانی ثبت میشود که شخصاً از اعتبار و سرمایه کافی برای انجام امور تجاری برخوردارند. در این نوع شرکتها چنانچه صرفاً یک سهامدار وجود داشته باشد به آن Sole Trader نیز میگویند. مسئولیت این شرکتها در زمان ادای دیون محدود به دارایی های شرکت نمیگردد و دارایی های شخصی سهامداران نیز ممکن است جزو دیون شرکت مطالبه گردند. بنابراین اعتبار این شرکتها قائل به فرد است و از این رو اداره ثبت شرکتها اطلاعات کمتری از آنها مطالبه میکند. از دیگر مزایای این شرکتها، اعتماد بیشتر بانکها و مؤسسات مالی در زمان اعطای تسهیلات به آنها میباشد.

انواع شرکت در انگلستان

 شرکت تضامنی با مسئولیت محدود  Limited Liability Partnership – LLP

شرکت تضامنی با مسئولیت محدود (LLP) که ترجمه لفظ به لفظ آن در فارسی شراکت با مسئولیت محدود میباشد، از جمله جدیدترین و پیشرفته ترین انواع شرکت است که مزایای شرکتهای خصوصی با مسئولیت محدود به سهام (Ltd) و شرکتهای تضامنی محدود (Limited Partnership) را یکجا گرد آورده است. این نوع شرکتها بر اساس قانون شرکتهای تضامنی با مسئولیت محدود مصوب سال ۲۰۰۰ ثبت میگردند و همانند شرکتهای خصوصی با مسئولیت محدود (Ltd) شخصیت حقوقی مستقلی محسوب میشوند.

شرکتهای تضامنی با مسئولیت محدود (LLP) شخصیت حقوقی مستقلی از هر یک از شرکا دارند و میتوانند خود مایملک داشته باشند، عقد قرارداد کنند، طرح دعاوی کنند و غیره. آنها همچنین مانند سایر شرکتها در زمانی که شرکایشان تغییر میکنند هم به عنوان یک شخص مستقل میتوانند به فعالیتهای خود ادامه دهند. بر خلاف سهامداران سایر شرکتها، شرکای شرکتهای تضامنی میتوانند مستقیماً در تجارت نقش داشته باشند و مسئولیت آنها نیز در برابر دیون شرکت محدود به میزان سرمایه ای است که تقبل کرده اند در شرکت سرمایه گذاری کنند. در قانون میزان حداقلی برای میزان سرمایه ای که هریک از شرکا سرمایه گذاری میکنند مشخص نشده است و این میزان حتی میتواند صفر باشد.

در شرکتهای تضامنی با مسئولیت محدود (LLP) شرکا به دو دسته اصلی (Designated) و فرعی (Non-Designated) تقسیم بندی شده اند و شرکتهای تضامنی با مسئولیت محدود برای بقای خود میبایست حداقل دو نفر عضو اصلی داشته باشند و چنانچه عضویت شرکا در این گونه شرکتها به یک نفر محدود گردد و امور تجاری شرکت برای مدت بیش از شش ماه توسط یک نفر اداره شود موقعیت آن به عنوان شرکتی با مسئولیت محدود از میان رفته و نمیتواند از مزایای مسئولیت محدود استفاده کند. وظایف شرکای اصلی در شرکتهای تضامنی با مسئولیت محدود (LLP) همانند وظایف مدیر و منشی در سایر شرکتهاست و آنها میبایست وظایف خود را در قبال ادارات ثبت شرکت و دارایی به نحو احسن انجام دهند.

برخلاف شرکتهای با مسئولیت (Ltd) محدود که در آنها روابط میان مدیران و سهامداران توسط قانون مشخص شده است، در شرکتهای تضامنی با مسئولیت محدود (LLP) اعضا توافق نامه یا شراکت نامه ای کتبی تهیه کرده و به امضا میرسانند که روابط میان شرکا با یکدیگر از یک سو و روابط میان شرکا و شرکت را از سوی دیگر مشخص میکند. بنابراین در این گونه شرکتها اساسنامه شرکت و شرکت نامه آنگونه که در شرکتهای مرسوم رایج است وجود ندارد. اما چنانچه شرکا توافق نامه ای مکتوب و امضا شده نداشته باشند، قوانینی به صورت پیش فرض بر روابط آنها حاکم خواهد بود.

توافق نامه مذکور محرمانه و خصوصی تلقی شده و الزامی برای تسلیم نسخه ای از آن به اداره ثبت شرکتها وجود ندارد و در واقع شرکت تضامنی با مسئولیت محدود (LLP) همان اطلاعاتی را به اداره ثبت شرکتها ارئه میکنند که سایر شرکتها؛ از جمله مشخصات اعضای اصلی و فرعی، گزارش سالانه، ترازنامه سالیانه و محل آدرس دفتر ثبت شده شرکت. همچنین شرکتهای تضامنی با مسئولیت محدود (LLP) برخلاف سایر شرکتها، سهام منتشر نمیکنند و میزان مسئولیت اعضا در توافق نامه ای که خود تنظیم میکنند منعکس میگردد.

از مهمترین مزایای شرکتهای تضامنی با مسئولیت محدود (LLP) امکان ثبت شرکت برای شهروندان غیر بریتانیایی و معافیت مالیاتی آنهاست، به گونه ای که اگر تمامی شرکا شهروندان غیر بریتانیایی باشند و شرکت درآمدی از محل بنگاههای اقتصادی یا داد و ستد در بریتانیا نداشته باشد از پرداخت مالیات به دولت بریتانیا معاف است. اما در این صورت این شرکتها نمیتوانند از مزایای معاهده مالیات مضاعف (Double Tax Treaty) استفاده کنند.

در نهایت اینکه، شرکتهای تضامنی با مسئولیت محدود (LLP) چه آنهایی که در بریتانیا فعال هستند و مالیات پرداخت میکنند و چه آنهایی که در خارج از این کشور فعالند و مالیات پرداخت نمیکنند میبایست از لحاظ مالی، مالیات بر درآمد و مالیات بر افزایش ارزش سرمایه (Capital Gains Tax) شفاف بوده و هر ساله گزارش سالانه، بازده سالانه و اظهارنامه مالیاتی خود را برای ادارات ثبت شرکت و دارایی بریتانیا ارسال کنند.

در مطلب بعدی که بخش آخر معرفی انواع شرکت در انگلستان محسوب می شود، انواع دیگر شرکت ها در کشور انگلستان معرفی می شوند.

موسسه مالی و حقوقی کوشا ، یاور همیشگی شما در مسائل مالی و حقوقی خواهد بود.

انواع شرکت در انگلستان

جهت کسب اطلاعات بیشتر فرم مقابل را پر کنید و یا از طریق راه های زیر

 با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

۰۲۱-۲۲۲۶۳۴۶۴

info@kosharegister.com

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید