تماس جهت مشاوره رایگان : 02122263464


مشاوره رایگان 24 ساعته : 09120884318

a

Facebook

Twitter

کپی رایت 2015 .
تمامی حقوق این سایت متعلق به موسسه حقوقی و مالیاتی کوشا می باشد .

09120884318

مشاوره رایگان 24 ساعته

02122263464

تماس برای مشاوره رایگان

فیسبوک

توئیتر

جستجو
فهرست
 

ثبت شرکت بیمه

ثبت شرکت بیمه

ثبت شرکت بیمه

ثبت شرکت بیمه

بیمه سازوکاری می باشد که طی آن یک بیمه‌گر، بنا بر ملاحظاتی تعهد می‌ دهد که ضرر احتمالی یک بیمه‌گذار را در صورت وقوع یک حادثه در یک بازه زمانی خاص، جبران می کند و یا خدمات مشخصی را به او ارائه می کند. پس، بیمه یکی از روشهای مقابله با ریسک می باشد.طی یک قرارداد بیمه، ریسک تعیین شده ای از یک طرف قرارداد (که بیمه‌گذار می باشد) به طرف دیگر (که بیمه‌گر می باشد) منتقل می‌ شود. با توجه به این که، بیمه‌گر شخصی حقوقی می باشد که در مقابل دریافت حق بیمه از بیمه‌گذار، جبران خسارت و یا پرداخت مبلغ خاصی را در صورت بروز حادثه تعهد می‌ دهد.در مقابل، بیمه‌گذار شخصی حقیقی یا حقوقی می باشد که با پرداخت نمودن حق بیمه، جان، مال یا مسوولیت خود یا دیگری را تحت پوشش بیمه قرار داده است.با توجه به قانون بیمه ایران، بیمه یعنی  قراردادی که به موجب آن یک طرف (بیمه گر) تعهد می‌ نماید در ازای پرداخت وجه یا وجوهی از طرف دیگر (بیمه گذار) در صورت رخ دادن یا بروز حادثه خسارت وارده بر او را جبران گردیده یا وجه معینی را پرداخت کند. متعهد را بیمه گر، طرف تعهد را بیمه گذار و وجهی را که بیمه گذار به بیمه‌گر پرداخت می کند حق بیمه و آنچه را که بیمه گردیده موضوع بیمه می نامند.

گرفتن نمایندگی بیمه

در آیین‌نامه ۷۵ شورای‌عالی بیمه اعلام گردیده نماینده بیمه که می‌تواند فرد حقیقی یا حقوقی باشد با رعایت نمودن قوانین، مجاز به عرضه خدمات بیمه‌ای به نمایندگی از یک شرکت دیگر بیمه می باشد.با توجه به گفته مدیر روابط عمومی بیمه مرکزی شخص حقیقی تقاضاکننده دریافت پروانه نمایندگی باید مدرک کارشناسی بانک و بیمـه بدون داشتن سابقه کار بیمه‌ای، یا مدرک کارشناسی در رشته‌های مربوطه (اقتصاد، امور مالی، حسابداری، آمار، مدیریت با کلیه گرایش‌ها و حقوق) با یک سال سابقه فعالیت بیمه‌ای، یا مدرک کارشناسی در دیگر رشته‌ها با دو سال سابقه فعالیت بیمه‌ای، یا مدرک دیپلم با سه سال سابقه فعالیت بیمه‌ای را دارا باشد.

شرایط اعطای نمایندگی حقوقی

ثبت به عنوان شرکت سهامی خاص یا شرکت تعاونی ، تهیه اساسنامه تایید شده، موضوع فعالیت نمایندگی بیمه و هیات‌مدیره حداقل سه نفری از شرایط دادن نمایندگی بیمه می باشد. همچنین گواهینامه بانک بیانگر تادیه نقدی سرمایه، صورت کامل نام های سهامداران، مدیران و مقدار سهام آنها، گواهی نداشتن‌ سوء‌پیشینه کیفری مدیران، مدیرعامل و حداقل یک عضو هیات‌مدیره، ارائه دادن صورت‌جلسات مجمع عمومی موسس و هیات‌مدیره و ارائه دادن اظهارنامه ثبت نمایندگی حقوقی از ادامه شرایط تأسیس این شرکت‌ها می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید