تماس جهت مشاوره رایگان : 02122263464


مشاوره رایگان 24 ساعته : 09120884318

a

Facebook

Twitter

کپی رایت 2015 .
تمامی حقوق این سایت متعلق به موسسه حقوقی و مالیاتی کوشا می باشد .

09120884318

مشاوره رایگان 24 ساعته

02122263464

تماس برای مشاوره رایگان

فیسبوک

توئیتر

جستجو
فهرست
 

ثبت شرکت تضامنی

ثبت شرکت تضامنی

 

ثبت شرکت تضامنی

ثبت شرکت تضامنی

شركت تضامني از دسته شركتهای شخصي می باشد و شخصيت افراد شریک نقش بسيار زیادی در اين نوع شركت ايفا مي کند به این گونه که تحت نام مخصوص برای امور تجاری بین دو یا چند نفر با مسئولیت تضامنی تشکیل می‌گردد. اگر دارایی شرکت جهت ادای تمام قروض اندازه نبود؛ هر یک از افراد شریک مسئول پرداخت کل قروض شرکت هستند. هر تصمیمی که بین شرکاء مخالف این موضوع، ترتیب داده  باشد در قبال اشخاص ثالث، کان لم یکن تلقی می شود. در نام شرکت تضامنی باید عین عبارت «شرکت تضامنی» ‌و حداقل نام یک نفر از شرکاء ذکر شده باشد. ثبت شركت های تضامني وقتي انجام می شود كه تمام سرمايه نقدا پرداخت شود و سهم شراکت غير نقدي هم با توافق تمام شركا ارزيابي و تسليم گردد. در ثبت شركت تضامني تقسیم سود ها به نسبت سهم شركا می باشد همچنین شركا مي توانند ترتيب ديگري جهت تقسيم سودمیانخود اتخاذ کنند. مدیر عامل شرکت های تضامنی از بین شركا يا خارج از شركا انتخاب مي گردد

مدارک لازم ثبت شرکت تضامنی

  1. دو برگه تقاضانامه
  2. دو برگه شرکتنامه
  3. دو نسخه از اساسنامه شرکت
  4. فتوکپی از شناسنامه‌های شرکا
  5. مجوز لازم از مراجع ذیصلاح

شرکت تضامنی به قدری مهم است که هرگاه شرکاء به خلاف آن در شرکت نامه تراضی انجام دهند گرچه باطل نیست و بین خودشان مؤثر و نافوذ می باشد ولی در مقابل بستانکاران اصلا دارای ارزش نیست.

تشکیل شرکت تضامنی بعد از ثبت شرکت تضامنی
شرکتهای تضامنی در زمانی  تشکیل می گردد که دو امر واقع شده باشد:

  1. شرکتنامه مطابق قوانین تنظیم گردیده شود .
  2. کل سرمایه نقدی تأیید و سهم الشرکه غیر نقدی  کاملا تقویم و تحویل شود.

 

تضامن از نظر قانون

قوانین تجارت هفت قسم شرکت را پیش بینی نموده است و هر شرکت تجاری می بایست به صورت یکی از شرکت های ۷ گانه ثبت شود و وضعیتش   را با آن وقف دهد و گرنه بر حسب قسمت یک از ماده ۲۲۰ قوانین تجارتی « هر شرکت ایرانی که از قبل موجود باشد و یا درآینده تشکیل شود و با اشتغال به امور تجارتی خودش را به صورت یکی از شرکتهای ذکر شده در این قانون وقف نداده باشدو طبق قوانین مربوط به آن شرکت عمل انجام ندهد شرکت تضامنی محسوب می شود و احکام مربوط به شرکتهای تضامنی در مورد آن اجرا می گردد.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید