تماس جهت مشاوره رایگان : 02122263464


مشاوره رایگان 24 ساعته : 09120884318

a

Facebook

Twitter

کپی رایت 2015 .
تمامی حقوق این سایت متعلق به موسسه حقوقی و مالیاتی کوشا می باشد .

09120884318

مشاوره رایگان 24 ساعته

02122263464

تماس برای مشاوره رایگان

فیسبوک

توئیتر

جستجو
فهرست
 

ثبت شرکت تعاونی

ثبت شرکت تعاونی

ثبت شرکت تعاونی

ثبت شرکت تعاونی

شرکت های تعاونی بسته به شیوه فعالیت شامل دو دسته هستند: الف- شرکت تعاونی تولیدی، که در زمینه های کشاورزی، دامپروری، شیلات، صنایع، معدن، عمران شهری و روستایی و عشایری فعالند. ب- شرکت های تعاونی توزیع: که فعالیت  اصلی آنها تهیه و توزیع کالا، مسکن، خدمات و سایر نیازمندی های اعضاء می شود.

البته می توان در ثبت شرکت های تعاونی تعداد موضوع و نوع موضوع فعالیت را با ارائه طرح های پیشنهادی افزایش زیادی داد.

شرکت های تعاونی از لحاظ عضویت نیز به دو دسته تقسیم می گردند: الف- شرکت های تعاونی عام، که عضوشدن در آن برای همه عموم آزاد است و برای تامین سرمایه مورد نیاز، باید سهام آن را به عموم عرضه دارند. ب- شرکت های تعاونی خاص، که عضویت در آنها برای افراد و گروه های خاصی آزاد است مانند کارگران، کشاورزان، دانشجویان، ایثارگران و زنانی که مشاغل خاص دارند . بنابراین تعاونی کسانی که واجد شرایط می شوند را باید به عنوان عضو برگزیند و شامل هیچ نوع محدودیتی نیز نمی باشد. در این صورت شرکت های تعاونی که بالاتر از ۵۰۰ عضو هستند یا اتحادیه هایی که تعداد اعضای شان بیش از ۲۰۰۰ نفر است ” تعاونی بزرگ ” نامیده می شوند

درج عبارت “تعاونی” به شکل خوانا در تابلو و سربرگ های شرکت الزامی می باشد و فقط یک شرکت تعاونی می تواند در هر موضوع فعالیت در واحد های صنفی و شهرستان ها و واحدهای کارمندی و کارگری تشکیل داده شود.

قوانین ثبت شرکت تعاونی:

۱-        حداقل تعداد اعضا ۷ نفر باید باشد در زمان ثبت شرکت نباید از این تعداد در دوران فعالیت شرکت تعاونی کمتر باشد.

۲-       در  ثبت شرکت های تعاونی که برای اشتعال تولید و خدمات توسط کمک های دولتی ، تعداد اعضا حداقل میبایست ۵۰%  مشاغل دائمی طرح تعاونی باشند.

۳-        اگر ثبت شرکت تعاونی بدون کمک دولت باشد و با هدف سرمایه گذاری صورت گیرد و دست کم نصف سرمایه گذاری طرح توسط اعضای تعاونی تامین شده باشد رعایت قسمت دوم الزامی نمی باشد.

۴-        تعداد افراد عضو در ثبت شرکت تعاونی مسکن می بایست با توجه به اهلیت مدیران تعاونی و به نظر  اداره کل تعاون تعیین شود.

۶-        اعضای تعاونی می بایست مبلغ تعهد کرده را ظرف مدت قید شده در اساسنامه که دوسال است، تادیه کنند

۷-        برای تامین سرمایه های تعاونی، سهم اعضا یکسان می باشد  مگر این که مجمع طور دیگری تشخیص بدهد. که در این صورت حداکثر میزان سهام هر کدام از اعضا حداکثر باید ۳۰% سرمایه های کل تعاونی شود.

۸-        اتحادیه تعاونی با حداقل ۷ عضو که دارای زمینه فعالیت مشترک هستند در سطح شهرستان یا استان تشکیل می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید