تماس جهت مشاوره رایگان : 02122263464


مشاوره رایگان 24 ساعته : 09120884318

a

Facebook

Twitter

کپی رایت 2015 .
تمامی حقوق این سایت متعلق به موسسه حقوقی و مالیاتی کوشا می باشد .

09120884318

مشاوره رایگان 24 ساعته

02122263464

تماس برای مشاوره رایگان

فیسبوک

توئیتر

جستجو
فهرست
 

ثبت شرکت دارویی

ثبت شرکت دارویی

ثبت شرکت دارویی

ثبت یک شرکت دارویی

فرآیند و مدارک مورد نیاز برای ثبت یک شرکت دارویی :

جهت اخذ مجوزها و ثبت شرکت های  دارویی می بایست برگه استعلام از وزارت بهداشت کشور صادر می شود  و باید حتماَ بعد از تعیین اسم در اداره  ثبت شرکت ها  و اقدام جهت ثبت شرکت های  دارویی با مراجعه به وزارت بهداشت کشور و طی مرحله های قانون گذاری گرفتن مجوز فعالیت در این حوزه نسبت به صدور آگهی های تاسیس شرکت خود اقدام نمایند  .  صدور مجوز فعالیت و ثبت شرکت دارویی و شرکت پخش منوط به احراز شرایط مندرج در آیین اسمه و تصویب کمیسیون قانون گذاری ماده ۲۰ میباشد  .  نحوه ی اولویت بندی متقاضیان ثبت شرکت دارویی پخش استانی به این گونه میباشد که در اعطای مجوز شرکت پخش استانی در شرایط یکسان اولویت با شرکتهای  تعاونی داروسازی خواهد بود و در صورت وجود چند متقاضی واجد شرایط اولویت بررسی بر طبق تقدم تاریخ ثبت درخواست میباشد  .  بدیهی میباشد مطابق ماده ۱۰ آیین اسمه و ثبت درخواست صرفاَ با ارایه ی کلیه ی مدارک لازم جهت اخذ موافقت اصولی انجام خواهد پذیرفت  .

 

ثبت شرکت دارویی از جنبه نوع فعالیت و توزیع دارو به شرح ذیل تقسیم میشوند:

مؤسسات دارویی :

شرکت تولیدکننده  و  واردکننده و شرکتهای فوریتی واردات دارو که دارای مجوز فعالیت می باشند و صلاحیت آنان طبق قانون به تأیید رسیده می باشد را موسسه های  دارویی  می گویند  .

شرکت های پخش سراسری :

شرکت های دارویی ای که زمینه  فعالیتشان  در اساس نامه توزیع دارو بیان شده می باشد و با کسب مجوز‌های لازمه  و  به توزیع داروها  و  شیرخشک های کودک  و  مکمل های غذایی رژیمی‘ و  غذاهای کمکی شیرخواران و  لوازم مصرفی پزشکی و تجهیزات پزشکی و ملزومات دارویی مجاز در سراسر کشور می پردازد و واسط بین مؤسسات دارویی مجاز و داروخانه می باشد  .

شعبه استانی :

بخشی از ساختار شرکت پخش سراسری میباشد که تحت نظارت ستاد مرکزی آن شرکت و براساس ضوابط قانون گذاری و دستورالعملهای وزارت بهداشت و  درمان و آموزش پزشکی و با هماهنگی و تحت نظارت معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مرکز استان و  شخص شخص شخص شخص شخص مسئول توزیع دارو می‌باشد  .

شرکت پخش استانی:

شرکت دارویی ای میباشد موضوع فعالیت آن در اساسنامه توزیع دارو میباشد و همانند شرکت پخش سراسری میباشد با این تفاوت که در عرصه استان به توزیع و پخش می‌پردازد

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید