تماس جهت مشاوره رایگان : 02122263464


مشاوره رایگان 24 ساعته : 09120884318

a

Facebook

Twitter

کپی رایت 2015 .
تمامی حقوق این سایت متعلق به موسسه حقوقی و مالیاتی کوشا می باشد .

09120884318

مشاوره رایگان 24 ساعته

02122263464

تماس برای مشاوره رایگان

فیسبوک

توئیتر

جستجو
فهرست
 

ثبت شرکت ساختمانی

ثبت شرکت ساختمانی

ثبت شرکت ساختمانی

ثبت شرکت ساختمانی

زمان ثبت شرکت ساختمانی ۲۰ روز کاری می باشد. حداقل سرمایه برای تشکیل شرکت ساختمانی ۱۰۰ هزار تومان لازم است.برای تشکیل دادن شرکت ساختمانی حداقل ۳۵ درصد سرمایه باید نقداً پرداخت گردد.تعداد اعضای عضو حداقل ۳ نفر و بازرسین ۲ نفر می باشد که بازرسین نباید از بین اعضا انتخاب گردند.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت ساختمانی

 • شناسنامه و ‌کارت ملی به همراه کپی آن‌ها
  • گواهی عدم سوءپیشینه به همراه فتوکپی آن
  • امضای اقرارنامه
  مراحل ثبت شرکت ساختمانی
 • آماده نمودن مدارک و مستندات مرتبط و تکمیل برگه‌ها توسط موکل و تحویل دادن به کارشناس مربوطه
  • تعیین اسم اولیه
  • تائید شرکت ساختمانی توسط اداره ثبت پی از ۴ روز
  • درصورتی‌ که درزمان تائید، ثبت شرکت با ایراد مواجه گردد، شرکت موظف است تا ایرادات را به متقاضی اعلام کند. در این صورت تقاضاکننده می‎تواند با هماهنگی موکل خود برای اصلاح ایرادات اقدام کند. ارسال مدارک از طریق اینترنتی به کارشناس مربوطه می تواند باشد.

پرونده ثبت ‌شده از اداره ثبت دریافت می گردد و سپس این پرونده به همراه برگه نامه برای افتتاح حساب بانکی متقاضی ارسال می‎ شود. هزینه ثبت پرداخت و رسید آن به همراه نامه پلمپ بانک توسط موکل به دفتر به اداره ارائه خواهد شد. فرایند دفترنویسی که توسط اداره ثبت شرکت‌ها انجام می شود، حدوداً ۷ روز طول می کشد. شماره ثبت و آگهی تأسیس ۳ الی ۵ روز بعد از دفترنویسی انجام و بعدازآن روزنامه رسمی ۱۵ روز پس از آگهی تأسیس توسط پست دریافت می گردد.

نکاتی درباره ثبت شرکت ساختمانی

تمامی اطلاعات مربوط به ثبت شرکت لازم است پس از تائید مدارک، برای شرکت ارسال گردند. برای ثبت شرکت مدرک تحصیلی لازم نمی باشد جز در مواردی که برای ثبت‌نام شرکت واژه «مهندس» استفاده ‎ گردد. بازرسین و اعضا نباید با یکدیگر نسبت فامیلی داشته. آدرس شرکت باید اداری ذکرگردد. در غیر این صورت برای ثبت آدرس می‎توان آدرس مسکونی داد.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید