تماس جهت مشاوره رایگان : 02122263464


مشاوره رایگان 24 ساعته : 09120884318

a

Facebook

Twitter

کپی رایت 2015 .
تمامی حقوق این سایت متعلق به موسسه حقوقی و مالیاتی کوشا می باشد .

09120884318

مشاوره رایگان 24 ساعته

02122263464

تماس برای مشاوره رایگان

فیسبوک

توئیتر

جستجو
فهرست
 

ثبت شرکت مادر

ثبت شرکت مادر

ثبت شرکت مادر

ثبت شرکت مادر

ثبت شرکت مادر  و  گروه شرکت ها یا شرکت هلدینگ و  شرکتهای ی می باشند که طی ۳۰ سال پیشین رشد قابل توجهی داشته اند. اثر گذاری این شرکت ها در بخش های مختلف اقتصادی بسیار با اهمیت می باشد و بسیاری از کشورها به اسم شرکتهای شان شناخته می شوند.لازم نیست بگوییم که نوکیا مشهورتر از فنلاند می باشد یا شهرت سامسونگ  و ال جی از کره زیادتر می باشد. نقش شرکتهای  مادر در بخش های مختلف اقتصادی به قدری زیاد می باشد که حدود ۶۰ درصد  دارایی های ایالات متحده توسط شرکتهای  هلدینگ کنترل و اداره می شوند و  این تناسب تقریباً در اروپا نیز وجود داشته. در کشورهای در حال توسعه نیز بخش عمده ای از اقتصاد توسط گروه های صنعتی اداره و کنترل می گردد.لذا اثربخشی فعالیت ها در اقتصاد نوین جهانی به اثربخشی راهبردهای شرکتهای  هلدینگ بستگی داشته و بقای مدیران عامل این نوع شرکت ها نیز به اثربخشی راهبردهای شرکتشان بستگی داشته.

حتی این موضوع در مورد مدیران عامل شرکتهای  کوچکتر که با شرکتهای  هلدینگ رقابت می نمایند نیز صادق می باشد و آنان باید از راهبرد این نوع شرکت ها درک درستی داشته باشند.

حال این سئوال  مطرح می گردد  که آیا نحوه اداره شرکتهای  هلدینگ که عملاً گروهی از شرکت ها می باشند با شرکتهای  عادی یکسان می باشد ؟ آیا مهارتهای مدیران در این نوع شرکت ها با مهارتهای مدیران سایر شرکت ها یکسان می باشد ؟ آیا نحوه تصمیم گیری و  نظارت و کنترل و  سلسله مراتب و اختیارات با شرکتهای  عادی تفاوتی ندارد ؟ نوع سازماندهی و ساختار چطور ؟

پاسخ این سئوالات منفی است و  اما متأسفانه بسیاری از مدیران  در عمل و  شرکتهای  مادر  را مثل شرکتهای  عادی اداره می نمایند. اداره شرکتهای  هلدینگ نیاز به مهارتهای گوناگونی از اداره انواع شرکت ها می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید