تماس جهت مشاوره رایگان : 02122263464


مشاوره رایگان 24 ساعته : 09120884318

a

Facebook

Twitter

کپی رایت 2015 .
تمامی حقوق این سایت متعلق به موسسه حقوقی و مالیاتی کوشا می باشد .

09120884318

مشاوره رایگان 24 ساعته

02122263464

تماس برای مشاوره رایگان

فیسبوک

توئیتر

جستجو
فهرست
 

ثبت شرکت مسئولیت محدود

ثبت شرکت مسئولیت محدود

ثبت شرکت مسئولیت محدود

شروع ثبت شرکت مسئولیت محدود

برای توضیح ثبت شرکت مسئولیت محدود ابتدا می بایست از تعاریف شروع کرد. بنا بر ماده ۹۴ قانون تجارت شرکت با مسئولیت محدود شرکتی به حساب می آید که   میان دو یا چند نفر برای امور تجاری ثبت و راه اندازی شده باشد و هر کدام  از عضو ها بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشند فقط تا مقدار سرمایه خودشان در شرکت مسئول دیون و تعهدات شرکت هستند. بر طبق قوانین ثبت شرکت ها در اسم شرکت باید حتما عبارت (با مسئولیت محدود) ذکر گردد و همچنین اسم شرکت نباید متضمن نام هیچ یک از اعضاء گذاشته شود در غیر این صورت فرد شریکی که نامش  در نام شرکت قید شده باشد در مقابل اشخاص دیگر به معنی و حکم شریک ضامن را در شرکت تضامنی دارد

شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود

 • باید حداقل ۲ نفر از اعضای اصلی در شرکت سن قانونی ۱۸ سال تمام  باشند .
 • هر دو  عضو ذکر شده می بایست حتی ۱ درصد یا بیشتر سهامدار باشند .
 • شرکت با مسئولیت محدود با حداقل دو نفر عضو ثبت می گردد.
 • ثبت شرکت با مسئولیت محدود جهت امور تجاری است و حتی انجام کارهای غیر تجاری سودآور نیز در این دسته شرکتها تجاری قرار دارد و مشمول مالیات می شود.
 • سرمایه در ثبت شرکت با مسئولیت محدود متضاد سهامی خاص به سهام تقسیم نمیگردد، بلکه به صورت سهم الشرکه به اعضاء تعلق دارد.
 • در ثبت شرکت با مسئولیت محدود اعضاء صرفا به مقدار سرمایه شان در مقابل اشخاص ثالث در مورد تعهدات شرکت مسئول هستند.
 • در اسم شرکت مسئولیت محدود در هیچ صورتی نباید از نام فامیلی هیچ یک از اعضاء استفاده گردد در غیر این صورت شریک مذکور در مقابل اشخاص ثالث مسئولیت دارد، در واقع فارغ از اندازه سهم خود، به تنهایی و بدون توجه به اندازه مسئولیت سایر اعضاء مسئولیت دارد و مسئول ادای کلیه دیون و تعهدهای شرکت است.
 • اگر تعداد اعضا شرکت با مسئولیت محدود بیش از ۱۲ نفر بود، شرکت موظف به تشکیل و ثبت هیئت نظارت  است. هیئت نظارت تشکیل شده از ۳ نفر می باشد که از بین اعضا شرکت که عضو هیات مدیره نیستند به میزان یک سال انتخاب می شوند
 • داشتن آدرس و کد پستی حقیقی ولو اینکه این آدرس مسکونی باشد.

سرمایه ثبت شرکت با مسئولیت محدود

 • حداقل سرمایه برای ثبت شرکت مسئولیت محدود باید یکصد هزار تومان در نظر گرفته شود. شایان ذکر است که بر خلاف ثبت شرکت سهامی خاص این مبلغ به هیچ حسابی واریز نمی شود.
 • سرمایه شرکت مسئولیت محدود با توجه به عملکرد شرکت و زمینه فعالیت آن تعیین می گردد. و قانونا بایستی طوری تعیین شود که با گستره فعالیت های شرکت همخوانی داشته باشد و اصطلاحا محکمه پسند نیز باشد. با این وجود در حال حاضر می توانیم شرکت مسئولیت محدود را با سرمایه حداقل یک میلیون ریال ثبت نماییم و اکنون هیچگونه منع قانونی در این زمینه نیست.

 

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید