تماس جهت مشاوره رایگان : 02122263464


مشاوره رایگان 24 ساعته : 09120884318

a

Facebook

Twitter

کپی رایت 2015 .
تمامی حقوق این سایت متعلق به موسسه حقوقی و مالیاتی کوشا می باشد .

09120884318

مشاوره رایگان 24 ساعته

02122263464

تماس برای مشاوره رایگان

فیسبوک

توئیتر

جستجو
فهرست
 

ثبت شرکت چندمنظوره

ثبت شرکت چندمنظوره

 

ثبت شرکت چندمنظوره

ثبت شرکت چندمنظوره

شرکت چندکاره یا چند منظوره در صورتی ثبت می‎ شود که موضوع فعالیت شرکت در زمینه های واردات، صادرات، امور بازرگانی و نیز تأمین و تولید کالا باشد. به دلیل چندکاره بودن این شرکت‌ها و متفاوت بودن آن با بقیه انواع شرکت‌ها ازنظر نوع کارکرد و عملکرد‎، ثبت شرکت چندمنظوره نسبت به ثبت شرکت به شکل عادی متفاوت می باشد و به بررسی و توجه بیشتری توسط مؤسسات ثبت شرکت‌ها احتیاج خواهد داشت. وهمچنین گفته می شودکه ثبت این شرکت‌ها دارای حساسیت بیشتری است.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت چندمنظوره

۱- تکمیل نمودن فرم مربوط ب درخواست ثبت شرکت چند منظوره

۲- گواهی عدم سوء سابقه برای کلیه اعضای هیئت‌مدیره الزامی می باشد.

۳- پرداخت نمودن کلیه هزینه‏ ها‎ی ثبت که توسط قسمت حسابداری اداره ثبت شرکت‌ها محاسبه گردیده و میبایست رسید آن به اداره تحویل داده شود.

۴- ارائه دادن تصویر روزنامه رسمی آگهی ثبت و آخرین  تغییرات آن در صورت موجود بودن

۵- تاییدیه هیئت‌مدیره اشخاص حقوقی سهامدار مبنی بر دولتی نبودن شرکت چندمنظوره

۶- دریافت دو نسخه تقاضانامه ثبت شرکت چندمنظوره و کامل کردن آن؛ توجه داشته باشید که این فرم الزامی است که توسط سهامداران شرکت چندمنظوره امضا شود.

۷- دریافت دو نسخه شرکت‌نامه شرکت چندمنظوره؛ به دلیل بهادار بودن اوراق تقاضانامه و شرکت‌نامه از اداره ثبت شرکت‏ها‎ تهیه نمایید.

۸- دریافت ۲ نسخه اساسنامه شرکت چندمنظوره با امضای تمامی سهامداران و مهرشده با مهر شرکت

۹- دریافت ۲ نسخه صورت‌جلسه مجمع عمومی هیئت‌مدیره و مؤسسان که توسط مدیران تعیین شده مجمع، سهامداران و بازرسین امضا شده باشد.

۱۰- ارائه و تحویل کلیه مدارک هویتی مانند کپی برابر با اصل شناسنامه و کارت ملی اعضای هیئت‌مدیره، بازرسین و تمامی سهامداران ،درصورتی‌که مدیرعامل خارج از اعضای هیئت‌مدیره باشد. در صورتی که سهامداران و اعضا هیئت‌مدیره از بین اشخاص حقوقی باشند، ارائه معرفی‌نامه نمایندگان اجباری می باشد.

الزامی است به این نکته مهم نیز توجه داشته باشید درصورتی‌که بخشی از سرمایه شرکت چندمنظوره غیر نقدی باشد(اعم از اموال منقول و غیرمنقول)، ارائه دادن تقویم نامه به کارشناس رسمی دادگستری اجباریبوده و درصورتی‌که اموال غیرمنقول جز سرمایه شرکت باشد، ارائه مستندات مربوطه ضروری می باشد .بر اساس نظر کارشناسان اداره ثبت شرکت‌ها، اخذ مجوز برای شرکت‌های چندمنظوره لازم و واجب می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید