تماس جهت مشاوره رایگان : 02122263464


مشاوره رایگان 24 ساعته : 09120884318

a

Facebook

Twitter

کپی رایت 2015 .
تمامی حقوق این سایت متعلق به موسسه حقوقی و مالیاتی کوشا می باشد .

09120884318

مشاوره رایگان 24 ساعته

02122263464

تماس برای مشاوره رایگان

فیسبوک

توئیتر

جستجو
فهرست
 

حوزه مالیاتی و اخذ کد اقتصادی

ثبت شرکت کوشا،خدمات مالیاتی، و حقوقی > مقالات  > حوزه مالیاتی و اخذ کد اقتصادی

حوزه مالیاتی و اخذ کد اقتصادی

حوزه مالیاتی و اخذ کد اقتصادی

حوزه مالیاتی و اخذ کد اقتصادی

نحوه تعیین حوزه مالیاتی :

بعد از اینکه شرکت ثبت و آگهی تاسیس آن شرکت شد و  هئیت مدیره می بایست ظرف حداکثر ۱ ماه از تاریخ صدور آگهی تاسیس  به اداره مالیات مراجعه کند و اقدامات لازم جهت تعیین حوزه مالیاتی را انجام دهند .  در این مدت  مشخصات پرونده را با عنایت به مدارک مورد نیاز جهت تشکیل و سپس کد اقتصادی را دریافت می‎دارند .  مدت وقت لازم جهت تعیین حوزه مالیاتی حداکثر ۲ هفته می‎باشد .  هزینه ملزوم جهت تعیین حوزه مالیاتی و تشکیل پرونده مطالبات مالیاتی که  شامل هزینه های تعیین حوزه مالیاتی و همچنین  هزینه اخذ کد اقتصادی  هست . در صورتی که بعد از تعیین حوزه مالیاتی تغییرهایی در اطلاعات هویتی اشخاص حقیقی صورت گیرد و  می بایست فرم نمونه تکمیل و به همراه مدارک مثبته به حوزه مربوطه و یا اداره صادرکننده کارت تحویل داده شود تا نسبت به ثبت تغییرات و اصلاح کارت و  اقدام لازم انجام شود .

 

حوزه مالیاتی چیست؟

تمامی شرکتها و موسساتی که در اداره ثبت شرکتها به ثبت رسیده باشند می بایست نسبت به تعیین حوزه مالیاتی خود نیز اقدام نمایند .  تعیین حوزه مالیاتی به جهت دریافت کد اقتصادی و  شرکت در مناقصات و مزایدات و  اخذ کارت بازرگانی و  اخذ تسهیلات بانکی و  افتتاح حساب بانکی و  تشکیل پرونده بیمه کارمندان شرکت صورت می‎گیرد .

تعیین حوزه مالیاتی از چند نظر با اهمیت است:

  1. برای انجام هر نوع فعالیت و  وجود کد اقتصادی ضروری میباشد .
  2. بدون داشتن پرونده نمی توان کد اقتصادی دریافت کرد و در نهایت شرکت نمی تواند با جایی قرارداد بسته و و یا فعالیت داشته باشد .
  3. بدون پرونده مالیاتی و  شرکت نمی تواند در پایان سال مالی و  اظهارنامه فعالیت و یا عدم فعالیت خود را به اداره دارایی تحویل دهد و همین ممکن میباشد مشکلات بسیاری به وجود بیاورد .
  4. اگر شرکت در وقت مشخص شده و  جهت تشکیل پرونده اقدام نکند شامل جریمه ای که مقدار و شروط آن در قوانین مالیاتهای مستقیم  ذکر شده و  می شود.

 

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید