تماس جهت مشاوره رایگان : 02122263464


مشاوره رایگان 24 ساعته : 09120884318

a

Facebook

Twitter

کپی رایت 2015 .
تمامی حقوق این سایت متعلق به موسسه حقوقی و مالیاتی کوشا می باشد .

09120884318

مشاوره رایگان 24 ساعته

02122263464

تماس برای مشاوره رایگان

فیسبوک

توئیتر

جستجو
فهرست

کنسرسیوم

کنسرسیوم

مفهوم کنسرسیوم چیست؟

چنانچه افراد و یا شرکتها و سازمان ها جهت انجام یک پروژه خاص باهم شرکت کنند به این شرکت کنسرسیوم می گویند به عبارتی کنسرسیوم  ها دارای مدت محدود می باشند.

کنسرسیوم ریشه کلمه ای لاتین به معنای «انجمن و یا جامعه» است و از کلمه «کنسورس= شریک» می آید. شرکت کنسرسیوم شرکتیست که چندین شرکت مختلف با هم قرار داد همکاری مینویسند و اهداف مشترکی دارند. در شرکت‎‌ها‌‎ی کنسرسیوم از روش  تفاهم نامه و اداره ثبت شرکت ها باید محدوده و وظایف هر کدام از اعضا شرکت را مشخص نمایند و مطابق همکاری صورت گرفته وظایف مدیریتی مابین آن ها تقسیم گردد.

برخی ها می پندارند که شرکت کنسرسیوم یعنی تشکیل یک شرکت واحد و یک راستا که باعث می شود شرکا موقعیت فعلی قانونی و استقلال مدیریتی شان را از دست بدهند اما این طور نیست بلکه یک مفهوم کلی در دو گروه مجزا با کاربرد تجاری و نیز غیر تجاری ست. شرکت های کنسرسیومی با هدف اتمام پروژه های مخصوص  با یکدیگر همکاری می نمایند اما مدت زمان تعیین شده ای برای انجام آن پروژه ها ثبت می کنند.

از دیگر اهداف اقتصادی درست کردن شرکت کنسرسیوم، صادرات محصولات است. این صادرات ها می توانند شامل ارتباطات داوطلبانه شرکت‌ها‌ با هدف تداوم ارتباطات و خدمات خارجی و صادرات از طریق عمل مشترک ‎می باشد. پس شرکت‎‌ها‌‎ می‎توانند اهداف خاص خود را با حفظ فعالیت های قبلی خود در شکل اهداف کنسرسیوم پیگیری نمایند. کنسرسیوم نوعی توافق سازمان دهی شده می باشد که اعضا در یک بازار یا منطقه خاص با هم به توافق دست می یابند و یک شرکت سومی تشکیل می شود، اما در بقیه مناطق با هم رقابت می نمایند. امروزه نیز در موضوعات ارتباطی و رسانه ای نیز به این مشارکت ها اشاره می گردد.

انجام پروژه های کنسرسیوم چگونه است:

برای اجرای یک پروژه  اقتصادی، قرارداد کنسرسیومی جهت هماهنگی در پروژه ها انعقاد می گردد که مشمول مجموعه قوانین واضح وجود دارد، شرکت ها از میزان حقوق و وظایف قانونی خود مطلع می شوند و در غیر اینصورت ساختار مدیریت موثر پروژه از لحاظ مالی، تکنیکی و عملی از هم می پاشد.

تقسیم کار ما بین شرکت های مختلف، باعث جلوگیری از مشکلات مالی و محدودیت زمانی در اجرای پروژه ها می گردد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید